سفارش تبلیغ
صبا ویژن
صفحه اصلی پیام‌رسان پارسی بلاگ پست الکترونیک درباره اوقات شرعی

90/9/14
10:34 ع

یارب
سلام خوانندگان محترم و محترمه
عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن عاشورای حسینی..
وقتی واقعه کربلا را میخونی یا میشنوی این نکته اش خیلی بارزه که دشمن اون زمان هم میدونسته جنگی موفق تره که به ریشه زده بشه.نمی رفتند شمشیر بذارند رو گلوی طرف بگویند باید بیایی بجنگی یا تحت فشار بذارندش که باید طرف ما باشی.باپول با تعریف و تمجید با خودنمایی کارشون را جلو میبرند.مثل واقعه کربلا.چنان از اهل بیت علیه السلام بدگویی کرده بودند که افراد کوفه آنها را بیگانگان فرض میکردند نه دوست.آنچنان در افراد رسوخ کرده بودند که کشتن اهل بیت را شرط ورد به بهشت می دانستند.

الان هم همون اتفاقات داره میفته منتهی با یه عنوان دیگه , عنوان جنگ نرم.اگر دقت کنی  این جنگ لایه های زیادی داره که خیلی باید دقیق باشی تا خودت هم گرفتار نشی.بعضی مواقع داری راه و روشی را پیش میری که به نظرت درسته منتهی راهی که دشمنان پیش رویت گذاشته است و خودت بیخبری.نمیدونم بگم از روی بی اطلاعی هست یا بی دقتی.فکر کنم واژه بی دقتی مناسبتر باشه.

دقت که میکنی خیلی از مسائل به نظر ما مهم نیست ولی از ابزار همون جنگ نرمه که با بی تفاوتی از کنارش میگذری چون اون را مهم نمیدونی در صورتی که در جای خودش خیلی مهمه .خیلی
خب انسان وقتی در جای مثل اینترنت فعالیت میکنه قطعا در سایتی عضو میشه؛ وبلاگی میزنه یا در چت ها مشغول صحبت میشه یا ....این وادی گونه است که انسان را به دیدن عکسها تشویق میکنه.عکس به هر مناسبتی.عکسهای جذاب.عکس از طبیعت .....یکی از مسائلی که اکثرسایت ها برای جذب کاربر از اون استفاده میکنند همین مسئله عکس است.
الان اگر سرچ کنی زیبا سازی وبلاگ ....خدا میدونه چند تا سایت را نشون میده که پر از عکس های متحرک ،حاشیه های زیبا ....
بیشتر نوجوانایی که در این وادی غریب سیر میکنند کسانی هستند که به دنبال عکس هستند.حالا یا برای پس زمینه موبایلشون یا کامپیوترشون ..خیلی جاها من دیدم دوستانی که مذهبی هستند و مطالب مذهبی مینویسند حاشیه های در مطالب قرار میدهند یا عکسهایی که از سایت های بیگانه گرفته شده است.شاید به نظر مهم نباشه خب عکسه دیگه.کی میاد ببینه از کجا گرفتم ولی مهمه.خواهر و برادر من مهمه
من خودم وقتی عکس برام جالب باشه ذخیره میکنم در رایانه ام.خب قاعدتا باید برای ذخیره کردن بزنم نشون دادن عکس.عکس در صفحه ای جدید باز میشه.اسم یک سایت هم نشون میده.چون دوست دارم از این قبیل عکسها باز هم داشته باشم و دوست دارم بدون از چه سایتی هست؛  اسم سایت را مینویسم و صفحه اصلی سایت باز میشه.خب حالا چی میبینم.یه سایت خارجی که پر از عکسهای ناخوشایند.

جالبه این قبیل سایتها حتی افکارشون را  ازطریق عکسهای متحرک کارتونی به شخص مقابل القاء میکنند.مثل شکلک های یاهو.
و ما بی تفاوت از این عکسها استفاده میکنیم.درهمین پیام رسان پارس بلاگ خیلی از افرادی که دوست دارند نوشته اشان خیلی تاثیر بیشتری داشته باشه از عکسهای متحرک گل و بلبل و شمع و دریاچه و....ازهمین سایتهای بیگانه استفاده میکنند.چرا؟
من نمیگم  عکس  استفاده نشه ؛ نوشته وقتی با عکس مربوطه باشه بیشتر جذابتر میشه ولی نه هر عکسی از هر سایتی.
این همه آپلود سنتر از کشورم خودمان در اینترنت گذاشته شده که زیر نظره و  کنترل میشه.مگه آپلود کردن یه عکس چقدر کار داره که ما این کار را نمی کنیم؟!
بزرگواران من نمیگم بیشتر از شما میفهمم نه ولی بهتره بیشتر دقت کنیم تا اگر هرکس حالا یه بچه؛نوجوان؛جوان؛پیر خواست عکسی را که ما گذاشتیم ببینه وارد گناه نشه.شیطان خیلی قویتر از اونه که ما فکر میکنیم.
در قرآن نوشته شده گامهای شیطان.هر شیطان برای گمراه کردن شخصی از حربه ای استفاده میکنه.این هم یکی ازهمون حربه هاست.حربه ای که متاسفانه خیلی راحت از کنارش میگذریم.بیشتر دقت کنیم.تا خودمون نشیم عامل دست شیطان.
موفق باشید


مشخصات مدیر وبلاگ
 
راحله[48]
 

یارب.سلام و عرض ادب.نویسنده وبلاگ محض خدا هستم.


لوگوی وبلاگ
 


عناوین یادداشتهای وبلاگ
خبر مایه
بایگانی
 
صفحه‌های دیگر
دسته بندی موضوعی
 
لوگوی دوستان
 
دوستان
 

ترجمه از وردپرس به پارسی بلاگ توسط تیم پارسی بلاگ